ایمپلنت

ایمپلنت دندان نوعی پایه از جنس فلز تیتانیوم سازگار با سلول های بدن است که به عنوان جایگزین ریشه دندان، داخل استخوان فک قرار داده می شود.
ایمپلنت هاى دندانى بهترین درمان براى جایگزینى دندان( هاى) از دست رفته است.
ایمپلنتهاى دندانى داخل استخوان فک قرارداده مى شوند و به استخوان جوش میخورند و پایه ى محکمى براى جایگزینى دندانها مى باشند.
ایمپلنت براى جایگزینى یک یا همه دندانهاى از دست رفته بکار مى رود.
ایمپلنتهاى دندانى بهترین درمان براى دستیابى به دندانهایى با ظاهر و عملکرد طبیعى( مشابه دندان طبیعى) مى باشند.به طورى که به افراد اجازه مى دهد با اطمینان غذا بخورند، بخندند،لبخند بزنند،صحبت کنند،بازى و ورزش کنند و از فعالیتهاى روزانه خود لذت ببرند، بدون آنکه درباره دندانهایشان فکر کنند.

مقرون به صرفه بودن ایمپلنت

گاها برخى بیماران به دلیل هزینه بالاتر ایمپلنت نسبت به درمانهاى دیگر (جهت جایگزینى دندانهاى از دست رفته)از انجام آن سرباز مى زنند.ولى ایمپلنت چه برای کاشت یک دندان و چه برای کاشت چندین دندان، یک روش مقرون به صرفه است.
اگرچه برخی از روش ها براى جایگزینى دندانهاى از دست رفته ،ممکن است هزینه مالى کمترى داشته باشد ولى ایمپلنت در طولانی مدت به دلیل کیفیت(مشابه دندان طبیعى) ،دوام طولانی تر و عدم آسیب به دندانهاى مجاور(در صورت وجود) مقرون به صرفه تر است.

توصیه مى کنم هیچ روشى جز ایمپلنت براى جایگزینى دندانهاى از دست رفته انجام ندهید!!چه بسا درمانهاى ارزانتر باعث آسیب و ضرر بیشترى براى شما گردد.

دکتر اردوان اعتمادی:

هیچ روشى جز ایمپلنت براى جایگزینى دندانهاى از دست رفته انجام ندهید!!چه بسا درمانهاى ارزانتر باعث آسیب و ضرر بیشترى براى شما شود.

دکتر اردوان اعتمادی:
مزایای کاشت ایمپلنت دندان
ایمپلنت برای جویدن غذاها استحکام و قدرتی برابر با دندان طبیعی دارد.
برای کاشت ایمپلنت دندان نیازی نیست از سلامت دندانهای مجاور بکاهید و آنها را در خطر قرار دهید. در  بریج و برخی انواع دندان مصنوعی از دندانهای مجاور برای ثابت نگه داشتن دندان استفاده میشود.
برای کاشت ایمپلنت هیچ نیازی به تراشیدن دندانهای مجاور و یا تکیه کردن تاج مصنوعی به آنها وجود ندارد.
ترمیمی که روی ایمپلنت قرار می گیرد (روکش) همرنگ و مشابه دندان طبیعی بوده و عملکرد آن نیز مشابه دندان طبیعی است به همین علت نمیتوان تفاوت بین دندان ایمپلنت شده و دندان طبیعی را تشخیص داد.
ایمپلنت دندان تنها روشی است که می تواند جلوی تحلیل رفتن استخوان فک را بگیرد. ایمپلنت دندان با محافظت از ساختار استخوان زیرین، به ثبات دندانهای طبیعی مجاور نیز کمک می کند و شکل و اندازه فک را نیز حفظ می نماید.
روکشی که بر روی ایمپلنت سوار می شود جای خالی دندان را پر کرده و مانع از تجمع پلاک و باکتری در این ناحیه می شود. بنابراین از بروز التهاب و عفونت لثه نیز پیشگیری می کند.

You May Also Like

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *